Ing. Stanislav Juránek

59, Senátor za KDU-ČSL v obvodě č. 58 - Brno-město

Funkce

Žiji 31 roků se svojí ženou a máme spolu tři syny. Máme radost z naší první vnučky. Moje žena mi stále připomíná, že si vzala lesáka a ne politika a proto i v politice přemýšlím jako lesák a vytvářím věci, které přesahují jedno volební období.
Podporuji trojgenerační rodinu. Proto prosazuji hlavně projekty týkající se bydlení, zvyšování úrovně školství, projekty péče o potřebné a projekty, které podporují zaměstnanost.
Jsem zvyklý řešit krizové události a nebojím se zodpovědnosti. Důkazem je, že jako hejtman jsem při povodních řešil krizové situace lidí žijících v obcích Jihomoravského kraje. Mým přáním je, aby bezpečnost a zdraví lidí nebyly ohroženy.
 
Do politiky jsem vstoupil v roce 1989 jako mluvčí Občanského fóra v podniku Jihomoravské státní lesy, kde jsem pracoval celkem 15 let. V roce 1994 jsem byl zvolen zastupitelem a radním v Brně Židenicích a v prosinci téhož roku jsem vstoupil do KDU-ČSL. V lednu 1997 mě zastupitelstvo v Židenicích zvolilo starostou. Funkci starosty městské části jsem vykonával do února 2001. V tomto období jsem se zaměřil především na bydlení a péči o starší spoluobčany. Největším úspěchem bylo zateplení domů a bytové nástavby v Juliánově, zlepšení bydlení a nové byty v DPS včetně zřízení patnácti míst pro přechodný pobyt. V roce 1998 mě voliči zvolili zastupitelem města Brna, kde jsem pracoval také jako radní.
V prosinci roku 2000 jsem se stal prvním a posledním hejtmanem Brněnského kraje (Brněnský kraj byl 31. května 2001 přejmenován na Jihomoravský kraj). Do roku 2008 jsem pracoval jako hejtman Jihomoravského kraje. Mým cílem bylo, je a vždycky bude, pomáhat k dosažení konkrétních cílů. K jejich dosažení jsem v Jihomoravském kraji udělal mnoho kroků, ať už šlo o rozvoj mezinárodního letiště v Brně-Tuřanech (které je zárukou zájmu investorů o náš region), podporu turistického ruchu, který také přináší své plody (kraj se stal v roce 2008 po Praze nejoblíbenější tuzemskou turistickou destinací). Zavedli jsme také jako první kraj rodinné a seniorské pasy, které usnadňují život trojgenerační rodině. Jako první kraj jsme zavedli Integrovaný dopravní systém. Tyto projekty byly natolik dobré, že se jimi inspirovaly další kraje v České republice. Víceleté financování sociálních služeb v našem kraji je naprosto výjimečný projekt v České republice, který mimořádným způsobem stabilizuje a zlepšuje situaci provozovatelů těchto služeb a zvyšuje péči o klienty.
Od ledna 2009 do září 2010 jsem působil jako regionální ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) v Brně. V září 2010 jsem se stal statutárním náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje a tento post jsem obhájil i v následujícím volební období od roku 2012. V říjnu 2010 jsem byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.
Sdílejte s přáteli

Nahoru