Místní organizace Brno-Řečkovice a Brno-Mokrá Hora

Web: http://www.reckoviceamokrahora.kdu.cz 

Naše priority pro Řečkovice a Mokrou Horu

 

 • Podpora spolků a zájmových aktivit Vážíme si všech, kteří se aktivně podílejí na společenském, kulturním či sportovním životě. Činnost Skautu, Sokola, Orla, Ř13, sportovních klubů a dalších spolků budeme nadále podporovat. Vytvoříme lepší podmínky pro pořádání výstav v Galerii na radnici.
 • Na poště rychle a efektivně Zahájíme jednání s Českou poštou s cílem zvýšit rychlost odbavení na naší poště. Navrhujeme navýšení počtu přepážek a instalaci vyvolávacího zařízení. Prověříme také možnosti zřízení nových poboček v okolních spádových městských částech.
 • Elektronická komunikace s radnicí Pro komunikaci radnice s občany je zapotřebí mnohem lépe využít možností současného webového portálu. Budeme se zasazovat o vytvoření funkčního a efektivního elektronického nástroje, který občanům i radnici zjednoduší život.
 • Vavřinecké hody Nechceme hody jako komerční estrádu. Vavřineckým hodům vrátíme jejich původní charakter. Organizaci programu svěříme zpět do rukou stárků a řečkovické chasy, kteří zachovají lidovou tradici a původní význam hodů.
 • Bezpečné přechody pro chodce Upravíme přechody pro chodce z hlediska jejich bezpečnosti a účelnosti. Nebezpečné přechody doplníme o bezpečnostní prvky dopravního značení a nevyhovující přesuneme do vhodnější polohy.
 • Pohodlné parkování Vadí vám, že nemůžete zaparkovat před svým domem? Vhodnou úpravou značení zvýšíme počet parkovacích míst a zvýhodníme občany s trvalým bydlištěm v naší městské části formou tzv. modrých parkovacích zón.
 • Dostatečná kapacita a srovnatelná kvalita škol a školek Budeme hledat možnosti rozšíření počtu míst v mateřských školkách. Z pozice zřizovatele budeme dbát na kvalitu a úroveň výuky ve školních i předškolních zařízeních tak, aby pro děti i rodiče byla všechna srovnatelně atraktivní.
 • Přetížená ulice Tumaňanova na Mokré Hoře Zasadíme se, aby komunikace a přetížené inženýrské sítě ulice Tumaňanovy na Mokré Hoře netrpěly další satelitní výstavbou v sousedních městských částech.
 • Snadné třídění odpadu a podpora zdravého bydlení Usnadníme třídění odpadu doplněním chybějících kontejnerů, aby na jednom místě bylo možné odevzdat všechno současně. Kvalitní údržbou zeleně a její cílenou výsadbou chceme trvale zlepšovat podmínky pro zdravé bydlení.
 • Funkční síť chodníků a cyklostezek je naší prioritou Na Mokré Hoře již delší dobu není žádný obchod. Kdo nechce jet do Globusu autem, musí přes pole po blátě. Budeme usilovat o vybudování mostku přes Ponávku a zpevněné cesty pro pěší a cyklisty. Funkční síť chodníků i cyklostezek je naší prioritou.
 • Aktivně i v důchodu Pomoc a péče o seniory je pro nás samozřejmostí. Nejen v jejich stáří a nemoci, ale také v aktivním životě. Podpoříme projekty a organizace, které rozšíří nabídku svých aktivit o programy určené právě seniorům.
 • Světelná křižovatka na „konečné“ Křižovatka Banskobystrická - Vážného již dlohodobě nesplňuje kritéria plynulého dopravního provozu a patří mezi nejnebezpečnější místa v Řečkovicích. Správným řešením je světelně řízená křižovatka.
 • Změna komunikace radnice s občany Budeme prosazovat změnu komunikace radnice s občany. Chceme, aby zvolení představitelé obce více naslouchali lidem a opravdu řešili jejich problémy.
 • Více bezpečnosti Chceme důslednější postup při potírání pouliční kriminality a vandalismu. Větší bezpečnost u obchodů, na zastávkách MHD a dětských hřištích. Je potřeba řešit zejména kritickou situaci v nákupním areálu Vysočina. Městská policie v současnosti zdaleka nevyužívá všechny své možnosti.

Oslovil vás program priorit pro Řečkovice a Mokrou Horu? Volte kandidáty KDU-ČSL a rozhodněte o dalším směřování a rozvoji naší městské části.

 •  
Sdílejte s přáteli

Nahoru