Pokračovat stejně se nedá

16. března 2016

Sdílejte s přáteli

Náměstkyně primátora Klára Liptáková se na magistrátu věnuje oblasti správy majetku. "Bylo bezpodmínečně nutné udělat tlustou čáru za prodejem bytů podle starých pravidel," říká v rozhovoru pro Brněnský deník Rovnost.

- Jak hodnotíte rozhodnutí, že daň z prodeje budou platit kupující a cena jim bude o ni snížená?
 
Město dostane stejnou částku, se kterou počítalo. Nyní jde o to vysvětlit, že chtě­nechtě nejde pokračovat stejně jako doposud. Vždycky je někdo poslední a někdo první. Ti, kdo jsou první v něčem novém, se dovolávají toho, aby je posuzovali podle předchozích pravidel. Na začátku volebního období jsme vyhlásili změnu a nic jsme neprodali podle původních podmínek.

- Jaké byly reakce lidí?

Lidé nám vyčítali, že jsme nepředvídatelní a nechováme se fér. Ale přišli jsme k pravidlům, která už platila, jenže prodeje závisely na nás. A bylo by to jednoduše nehospodárné vůči Brnu, kdybychom zachovali kontinuitu toho systému.

- Co byl největší problém v pronajímání bytů?

Hlavní chyba byla, že se přenášely povinnosti pronajímatele na nájemce. Pokud městské části nechaly lidi svépomocí opravovat byty či převzít dluhy předchozích nájemníků, tak jim dávaly naději, že investují do svého. Ale byl to bytový fond města a není důvod, aby město prodávalo byty za třetinovou cenu.

Autor: zle

Zdroj: Brněnský deník

16. března 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru