Vrcholoví sportovci z Brna dostanou 60 mil., rozhodli zastupitelé

2. února 2016

Sdílejte s přáteli

Zastupitelstvo města Brna dnes schválilo 60 milionů korun pro vrcholové sportovce. Peníze poslouží na neinvestiční výdaje na celoroční činnost. Žádalo o ně 60 klubů, rozdělí si je 58 z nich. Dva nesplnily podmínky stanovené městem. Dotace dostanou fotbalisté Zbrojovky, hokejisté Komety nebo basketbalistky Žabin a jiné kluby z nejvyšších soutěží.

Brno rozdělí vrcholovému sportu stejné peníze jako loni. Pro šedesátimilionovou podporu zvedlo ruku 40 zastupitelů z celkových 55. Podpory se z velké části dočkají kolektivní sporty, které dostanou přes 50 milionů korun. Zbytek připadne individuálním sportovcům. "Neinvestiční dotace jsme stejně jako každoročně navrhli podle našich vnitřních předpisů, které sportovní kluby znají. Díky tomu mají představu o dlouhodobém financování. To je pro ně nutné pro dlouhodobé fungování," uvedla primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL).

Organizace musely prokázat úroveň sportovní výkonnosti, výsledky dosažené v daném sportovním odvětví v nejvyšší republikové soutěži, informace o propagaci v tisku, televizních přenosech, divácké návštěvnosti nebo o účasti v oficiální pohárové soutěži vypisované evropskou a světovou sportovní federací. Podle Liptákové je smyslem podpory vrcholového sportu nejen to, že je to dobrá reklama pro město, ale také fakt, že jsou vrcholoví sportovci vzorem pro mládež.

Kromě toho město vynakládá další desítky milionů korun na mládežnické sporty na vrcholové i nižší úrovni. Peníze dává na různá odvětví různých věkových kategorií a výkonností. Sportovci dostávají peníze také od Jihomoravského kraje, který jim dává desítky milionů. I kraj podporuje sportovce jak na vrcholové, tak na nižší úrovni.

Zdroj: Zpravodajství ČTK

2. února 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru