Aplikace, kterou prosazovala KDU-ČSL, funguje dobře

14. června 2017

Sdílejte s přáteli

Brněnská KDU-ČSL ve svém volebním programu v roce 2014 prosazovala aplikaci, která by obyvatele města informovala o plánovaném blokovém čištění ve městě. Aplikace funguje už rok a funguje skvěle.

Brněnská KDU-ČSL ve svém volebním programu v roce 2014 prosazovala aplikaci, která by obyvatele města informovala o plánovaném blokovém čištění ve městě. Aplikace funguje už rok a funguje skvěle.

 „Ačkoliv to nebylo jednoduché, nakonec se mi tento nápad podařilo zrealizovat. Společnost Brněnské komunikace, a.s. na náš podnět vytvořila mobilní aplikaci, která usnadní orientaci a informovanost občanů pří provádění blokového čištění ulic na území města Brna. Motorista se dozví, zda se bude čistit v okolí jeho bydliště, ale na webu zjistí i možné komplikace v místě jeho zaměstnání. Pochopitelně se tak sníží počet odtažených vozidel,“ uvedl Filip Leder, místopředseda Městského výboru KDU-ČSL.

Aplikace tak funguje už celý rok a podle Brněnského deníku počet odtahovaných aut skutečně klesá.

Městská firma Brněnské komunikace, která auta odtahuje, jich odvezla nejvíce ve středu Brna, na Brně-severu, v Králově Poli, v Černovicích a v Novém Lískovci.

„V těchto městských částech jsou dosavadní počty odtažených aut stejné, nebo dokonce nižší než loni,“ informovala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Podrobnější statistiky za letošek firma nemá. Rekord za loňský rok drží Merhautova ulice na Brně-severu, odkud musely Brněnské komunikace odtáhnout 131 aut.

V lepší orientaci v termínech blokového čištění řidičům už rok pomáhá aplikace na stránkách cisteni.bkom.cz, kterou provozují Brněnské komunikace.

„Odtahy jsou nutné. Pokud auto stojí na silnici, není možné ji vyčistit. Proto jsme rádi, že mají řidiči o aplikaci zájem,“ sdělila Navrátilová.

Na konci května bylo v aplikaci zaregistrovaných 1656 uživatelů. „Přihlášený řidič si může vybrat ulici a na termín čištění mu přijde upozornění e-mailem či na telefon,“ dodala Navrátilová.

Pokuta za odtažení auta činí 1800 korun, za každý den parkování na odtahovém parkovišti majitel auta zaplatí 120 korun. Když si nechá auto dovézt zpět tam, odkud bylo odtaženo, zaplatí celkem 3720 korun. (zdroj: Brněnský deník, autor: Anna Tišnovská)

Zdroj: Brněnský deník, KDU-ČSL

14. června 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru