Aplikace poradí rodinám s malými dětmi nebo pejskařům

16. dubna 2018

Sdílejte s přáteli

Rodiče malých dětí, maminky s kočárky, pejskaři, ale i všichni obyvatelé městské části Brno-sever se mohou těšit na novou praktickou aplikaci Průvodce severem. Ta vznikla na základě požadavků občanů skrze mezinárodní audit familyfriendlycommunity, který se zaměřuje na zlepšení prorodinné politiky v jednotlivých obcích. Aplikace mapuje všechna dětská hřiště, výběhy pro psy a místní spolky a organizace. Jedná se o první takovou aplikaci na území města Brna. Pokud se osvědčí, mohla by fungovat pro celé Brno.

„V rámci mezinárodního auditu jsme se ptali více než sta zástupců organizací, které pomáhají rozvíjet občanský život v naší městské části, co by se mělo změnit, aby se lidem v naší městské části žilo ještě lépe. Jedním z hlavních požadavků bylo vytvořit ucelený a přehledný seznam dětských hřišť a psích výběhu s různými doplňujícími informacemi. Například jestli se na těchto místech nacházejí lavičky, kde je stín, wc nebo jaká je tam možnost parkování. To vše se nám podařilo převést do přehledné a interaktivní podoby,“ uvedla místostarostka MČ Brno-sever Miriam Kolářová.

Aplikace obsahuje více než sedmdesát dětských hřišť a jedenáct psích výběhů včetně fotografií a doplňujících informací.  Dále také sedmdesát organizací a spolků aktivních v rodinné politice včetně kontaktních údajů.

„Pro rodiče malých dětí je rychlá dostupnost klíčových informací zásadní. Ušetří jim to čas, který jim neustále chybí, a starosti, kterých mají naopak až nad hlavu. V rámci rodinné politiky města Brna jsme větší digitalizaci a praktickým aplikacím nakloněni. Vytvořili jsme například internetovou mapu bezbariérových míst. Věřím, že aplikace Průvodce severem bude úspěšná a že podobnou službu nabídneme brzy všem obyvatelům města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Aplikace vznikla ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity. V tuto dobu probíhá druhá fáze sběru dat, kdy studenti mapují zajímavá památná místa v MČ Brno-sever a tato místa budou do aplikace přidána v první aktualizaci. Aplikace je určena pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem iOS a Android.

 

QR kód odkazuje na aplikaci Průvodce severem

16. dubna 2018

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru