Brňané se dočkají vysněných schodů pod Petrovem

22. května 2017

Sdílejte s přáteli

Propojení ulice Bašty s ulicí Nádražní si Brňané přejí spoustu let, nyní se zdá, že by stavba mohla být dokončena již v tomto roce na podzim. Městská část Brno-střed ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna totiž získala finance na výstavbu schodů z volných zdrojů Statutárního města Brna, které se rozdělovaly na posledním jednání zastupitelstva. Vybudování schodů vyjde město na 1,7 mil. Kč.

Předpokládaná délka schodiště je 22 metrů a má obsahovat celkem 56 stupňů. Stavět by se mělo podle návrhu architekta Petra Hrůši, který počítá se schodištěm ve tvaru písmene L.

„Jedná se o zásadní propojení v místě, které je velmi frekventované. Lidé si tímto svahem zkracují cestu již mnoho let, to je pro ně nebezpečné a pro samotný svah devastující. Návrh architekta Hrůši dbá na bezpečnost chodců a je na něj vydáno stavební povolení, což umožňuje, abychom stavěli snad už letos,“ upřesnil předseda komise výstavby a územního rozvoje RMČ Brno-střed Filip Chvátal.

Vybudování schodiště by mělo přispět k celkové revitalizaci dlouho zanedbávaného prostředí. „Projekt jsem prosazoval, protože pomůže oživit prostředí jižních svahů Petrova, které jsou viditelnou lokalitou, a navíc jsou blízko Hlavnímu nádraží. Brno je pro turisty přitažlivým místem, a to v jakém stavu máme okolí Hlavního nádraží je velká ostuda. Věřím, že soubor takovýchto zdánlivě malých projektů může okolí nádraží výrazně proměnit, proto se o ně budu zasazovat i nadále,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Výstavba schodů bude spadat pod Veřejnou zeleň města Brna. Konkrétní projekt by měl být zpracován do konce léta a samotné schodiště by mohlo být hotové na podzim.

22. května 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru