Hladík: Chceme pomoct rodičům budoucích prvňáčků správně vybrat základní školu

7. února 2017

Sdílejte s přáteli

Odbor školství magistrátu města Brna připravil nové akce a informace pro rodiče budoucích prvňáčků. Od 16. do 17. února se tradičně koná Veletrh základních škol ve Středisku volného času Lužánky. Zde mohou rodiče na jednom místě získat přehled o základních školách a jejich nabídce. Úsek školství spravuje webovou stránku www.zapisdozs.brno.cz, kde rodiče najdou termíny zápisů do 1. tříd všech základních škol, ale také popis toho, jak zápis probíhá.

Odbor školství magistrátu města Brna připravil nové akce a informace pro rodiče budoucích prvňáčků.

Od 16. do 17. února se tradičně koná Veletrh základních škol ve Středisku volného času Lužánky. Zde mohou rodiče na jednom místě získat přehled o základních školách a jejich nabídce.

Úsek školství spravuje webovou stránku www.zapisdozs.brno.cz, kde rodiče najdou termíny zápisů do 1. tříd všech základních škol, ale také popis toho, jak zápis probíhá. Kromě toho si zde mohou prohlédnout přehlednou mapu o spádovosti jednotlivých škol. Rodiče také jistě ocení Desatero prvňáčka, v němž se dozví, co by všechno předškolák měl zvládat.

„Výběr základní školy je závažným rozhodnutím. Chceme rodičům poskytnout maximum informací pomocí webu, veletrhu základních škol a nově i díky seminářům pro rodiče,“ popisuje aktivity Petr Hladík, 1. náměstek primátora.

Semináře s názvem „Úskalí spojená s přechodem dítěte do základní školy“ jsou pro rodiče zdarma, pouze je nutná registrace na map.brno.cz . Do první třídy letos nastupují silné ročníky, kvůli čemuž se v Brně bude otevírat více nových základních škol.

 

7. února 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru