KDU-ČSL navyšuje kapacitu mateřských škol v Brně

20. září 2017

Sdílejte s přáteli

MALÍ BRŇANÉ DOSTANOU ZBRUSU NOVÉ ŠKOLKY - Do čtyř nových mateřských škol v brněnských částech Komín, Slatina, Bystrc a Žebětín koncem letošního září a v říjnu nastoupí další brněnské děti. Vznikne tak pro ně 268 míst. Důvodem výstavby je dětský boom v posledních letech, kdy kapacita stávajících školek v moravské metropoli nedostačovala.

  Jejich děti sice nastoupí do školky o 4-6 týdnů později než v těch stávajících, přesto zpráva o otevření nových mateřských škol přinese radost a úlevu do více než dvě stě šedesáti brněnských rodin s malými dětmi. Mateřské školy přibydou ve Slatině (1 třída, kapacita 25 dětí), Žebětíně (2 třídy, 50 dětí), Komíně (1 třída, kapacita 25 dětí) a v Bystrci na Kamechách (6 tříd, kapacita 168 dětí)

   „Prioritou pro nás je zajistit, aby všechny tříleté a starší děti měli své místo ve školce jisté. Státní zařízení jsou dlouhodobě přeplněná a my nesmíme být lhostejní k tomuto kritickému stavu, naopak se snažíme na baby boom flexibilně reagovat,“ uvádí první náměstek primátora města Brna Petr Hladík (KDU – ČSL). „Sen se nyní stane skutečností. Přeji všem dětem, aby se jim v nových školkách líbilo, cítily se zde bezpečně, a hlavně se do nich těšily.“

   Výstavba, rozvoj obce a s tím související rapidní nárůst počtu obyvatel, dále i žádosti o umístění dětí z nového sídliště Kamechy, vyvolal potřebu dalšího zařízení předškolní péče také v Žebětíně.

   „Rodiče, kterým se nepodařilo umístit jejich ratolesti přímo v žebětínské školce, je museli dovážet do poměrně vzdálených mateřských škol v Bystrci a Kohoutovicích. Je skvělé, že se našly peníze v rozpočtu Brna, za více než 10 miliónů korun se tak může předělat naše stará základní umělecká škola na školku o kapacitě 50 dětí, jejíž otevření je plánováno na 2. října, “ komentuje starosta MČ Brno – Žebětín Vít Beran (KDU – ČSL).

   V Brně – Komíně najde 25 dalších dětí místo v kontejnerové školce. Objekt je poskládaný z předem vyrobených modulů. Školka bude slavnostně otevřena 25. září ve 14 hodin.

   „Tento způsob vybudování nové mateřské školy se jevil vzhledem ke kritickému nedostatku míst pro umístění dětí jako nejjednodušší a nejrychlejší, proto si městská požádala o dotaci na tento typ stavby“ dodává Petr Hladík.

   Brno disponuje bezmála 140 mateřskými školami, chodí do nich okolo 11. 500 dětí. Ve stavebním boomu mateřských škol hodlá město pokračovat. Pro 75 dětí vzniknou místa v MŠ Sýpka. Rada města Brna zahájí výběrové řízení na zhotovitele stavby. Školka by měla být postavena za rok v září.  

Zdroj: KDU-ČSL

20. září 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru