Lidovci podporují flexibilní formy práce a vysokorychlostní internet do každé vesnice

9. října 2017

Sdílejte s přáteli

Ženy na mateřské dovolené a lidé pečující o handicapované nebo staré a nemocné rodiče mají často problém s pevnou pracovní dobou. KDU-ČSL přichází s podporou flexibilních forem práce, které jsou k zaměstnancům mnohem přívětivější. Základem je důraz na individuální plánování pracovní doby a využívání moderních technologií. Lidovci přitom kritizují ČSSD za to, že neodkázalo vyčerpat 14 miliard na podporu vysokorychlostního internetu. Cílem KDU-ČSL je zavést vysokorychlostní internet do každé vesnice.

Mezi flexibilní formy práce patří možnost individuální úpravy pracovní doby, stlačený pracovní týden, pružná pracovní doba, částečné úvazky, přidělování práce podle potřeb zaměstnavatele nebo práce z domova.

„Moderní technologie nám umožňují zcela změnit pracovní návyky. V dnešní době není nutné, aby lidé na všech pozicích měli fixní pracovní dobu a každý den dojížděli do zaměstnání. Často je to naopak spíše neefektivní. Chceme, aby lidé měli možnost pružně reagovat na své osobní potřeby a životní situace. Chceme do firem zavádět nové softwary a informační přístupy se vzdáleným přístupem, aby například maminky na mateřské dovolené mohly pracovat z domu“ přibližuje poslanec Josef Uhlík.

Systém je vhodný i pro zaměstnavatele, který se nemusí bát, že přijde o zkušeného pracovníka a zároveň nemusí vynakládat časové, finanční a personální prostředky na zaškolení nového zaměstnance. Dobrou praxi se systémem flexibilních forem práce mají v brněnských městských firmách. Nejefektivněji je využívají Brněnské veletrhy.

„Zavádění flexibilních forem práce v brněnských městských firmách je našim volební slibem na komunální úrovni z roku 2014. Již tři roky funguje systém v BVV. Firma využívá zkrácené úvazky, vzdálené přístupy do informačních systémů, elektronické sdílení dokumentů a kalendářů nebo například videokonference. Samotná společnost vnímá jako optimální práci z domova v rozsahu 40-60 procent. Velmi dobře se nám v tomto ohledu daří také u společnosti STAREZ-SPORT a DPMB,“ přibližuje situaci v Brně 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Lidovci ostře kritizují ČSSD, že Ministerstvo vnitra společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu nevyužili 14 miliard korun z evropských fondů, čímž nesplnili vládní strategii Digitální Česko 2.0.

„Totální neschopnost se domluvit předvedli sociální demokraté na ministerstvech vnitra a průmyslu, když nechali ležet na zemi rekordní dotaci 14 miliard korun na podporu vysokorychlostního internetu. Tuto neprofesionalitu chceme odčinit zavedením vysokorychlostního internetu do každé vesnice v České republice, dodává Uhlík.

9. října 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru