Lidovečtí radní bojují za venkovní posilovací hřiště pro handicapované

4. prosince 2017

Sdílejte s přáteli

Workoutová hřiště jsou v poslední době hitem. Rozšiřují se stále více do městského prostoru a jsou veřejností velmi vyhledávaná. Workoutová hřiště by uvítali i zdravotně postižení, včetně vozíčkářů. V České republice je pro ně speciálně upravených hřišť minimum. V příštím roce však plánují takové hřiště vybudovat v Brně. Radní na projekt navrhli vyčlenit finanční prostředky v rámci předkládaného rozpočtu na rok 2018.

„Celý příběh tohoto projektu je založen na naší velmi dobré a dlouhodobé spolupráci s Nadačním fondem Emil, který pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat. Se zaujetím sledovali výstavbu podobného hřiště v Hluboké nad Vltavou a oslovili mne a náměstka primátora Petra Hladíka, abychom zvážili výstavbu takového hřiště v Brně. Nám se ten nápad zalíbil, navštívili jsme proto hlubocké hřiště a rozhodli se zasadit o jeho výstavbu i v Brně,“ uvedl radní města Brna pro oblast školství a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Na workoutová hřiště pro handicapované se jim podařilo v městském rozpočtu vyčlenit částku 1,2 milionů korun. Ty mohou využít na zcela nové hřiště nebo na úpravu hřišť stávajících. Celý nápad teď bude posuzovat Poradní sbor pro bezbariérové Brno, aby výsledná varianta byla diskutována s odborníky na bezbariérovost i s handicapovanými.

Podle Suchého je cílem zapojit do projektu také handicapovanou veřejnost, proto by o umístění hřiště měli rozhodnout v anketě.

„Musím říct, že velmi oceňuji spolupráci s některými městskými představiteli. Díky ní se nám dlouhodobě daří pořádat akce, které zkvalitňují život handicapovaným dětem. V letošním roce se proto uskutečnila řada významných událostí, ze kterých vůbec největší byly Evropské hry handicapované mládeže, které by se v Brně nekonaly bez významné pomoci města,“ uvedl vedoucí projektů Nadačního fondu Emil Pavel Zbožínek.

Nadační fond Emil má po celou adventní dobu také svůj stánek na Zelném trhu. Lidé si zde mohou zakoupit punč, sladkosti nebo upomínkové předměty. Výtěžek z tohoto prodeje putuje v celé výši na podporu dvou konkrétních zdravotně postižených dětí. Loni se podařilo podpořit handicapovanou Karolínku částkou 89 630 korun. Stejně jako v loňském roce se na prodeji punče bude podílet jako dobrovolník radní Jaroslav Suchý a první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

 

4. prosince 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru