Městská konference KDU-ČSL Brno-město

5. dubna 2017

Sdílejte s přáteli

Na brněnské konferenci, která proběhla v sobotu 1. dubna, byl znovuzvolen většinou hlasů místopředseda strany Jiří Mihola, a to jako předseda Městského výboru KDU-ČSL Brno-město. Prvním místopředsedou byl zvolen první náměstek primátora města Brna Petr Hladík, dalšími místopředsedy se stali starosta Vít Beran ze Žebětína, místostarosta Žabovřesk Filip Leder a starosta Bohunic Antonín Crha.

TZ:  3.dubna 2017

Městská konference KDU-ČSL Brno-město

Na brněnské konferenci, která proběhla v sobotu 1. dubna, byl znovu zvolen většinou hlasů místopředseda strany Jiří Mihola a to jako předseda Městského Výboru KDU-ČSL Brno-město. Prvním místopředsedou byl zvolen první náměstek primátora města Brna Petr Hladík, dalšími místopředsedy se stali starosta Vít Beran ze Žebětína, místostarosta Žabovřesk Filip Leder a starosta Bohunic Antonín Crha.

Brněnská organizace KDU-ČSL má v současné době necelých 800 členů (760), věkový průměr činí 61,8 let. Mladých však stále přibývá. Za poslední tři roky bylo přijato 68 nových členů s věkovým průměrem 40 let, 43 s věkem do 35 let.

"Dvacet pět mladých je v organizaci od začátku aktivně zapojeno, mnozí z nich se stali členy místních výborů nebo alespoň delegáty a náhradníky na Městskou konferenci," konstatuje Jiří Mihola a dodává: "z dalších nových členů se 26 zapojuje nadprůměrně pomocí při volbách nebo akcích a opět aktivita především v místních organizacích."

"Rádi bychom zůstali věrni našim prioritním  oblastem, především rodinné politice, výchově a školství, na které navazuje i věda a výzkum," říká ještě staronový předseda Městské organizace Mihola.

Rodinná politika je tradičním lidoveckým tématem, stejně tak školství a to především z důvodu, že se jedná o budoucnost našeho národa. Jakými budeme v příštích desetiletích určují právě tyto jmenované oblasti. Zda zůstaneme, stejně jako celá Evropa, skutečně věrni tradičnímu uspořádání společnosti, které je tisíciletími osvědčené a funguje, či zda se rodina "rozplizne" v cosi neurčitého, nejasně stanoveného, bez ohledu na fakt, zda je životaschopná, určí právě budoucí vzdělávání i oblast rozvoje vědy, která může být teologií života nebo i naopak teologií smrti.

5. dubna 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru