Plaveme z Evropy do Ameriky

13. února 2018

Sdílejte s přáteli

Město podpoří propagaci plavání pokusem o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Plavání je jedním z nejzdravějších sportů. Nedochází při něm k přetěžování kloubů, vazů či páteře. Je to sport vhodný pro rehabilitační aktivity a mohou ho provozovat prakticky všichni. Od těhotných žen přes děti a seniory až po zdravotně postižené. Plavání má velmi dobrý vliv na činnost srdce a psychickou pohodu člověka. Zástupci města navrhují v rámci Brněnských dnů pro zdraví vytvořit štafetu, která dokáže uplavat vzdálenost mezi Evropou a Amerikou.

„Během oslav výročí 780 let od první písemné zmínky o Bohunicích se plavecká Kometa Brno rozhodla, že v bazénu na ZŠ Arménská štafetově přeplave kanál La Manche. Když jsem viděl, s jakým nadšením plavaly děti i veřejnost, napadlo mě uspořádat nějakou větší štafetovou plavbu. Plavbu z Evropy do Ameriky. Zapojit do projektu širokou veřejnost, plavat ve všech školních bazénech, sportovištích společnosti STAREZ-SPORT, ale i v dalších privátních bazénech. Věřím, že akce může mít úspěch a třeba ji zakončíme i zápisem do Guinessovy knihy rekordů“ uvedl starosta městské části Brno-Bohunice a předseda představenstva společnosti STAREZ-SPORT Antonín Crha (KDU–ČSL).

Akce by měla být součástí Brněnských dnů pro zdraví, každoročního festivalu podporujícího zdravý životní styl a péči o vlastní tělo.

„Nápad na štafetové plavání se mi líbí. Plavání je sportem pro všechny a podle lékařů má výborný vliv na naši tělesnou i psychickou kondici. Navrhnu akci zařadit do Brněnských dnů pro zdraví. Plavat se může o víkendu mezi 21. a 23. září. V loňském roce jsme v rámci této akce nabídli veřejnosti noční plavání, proč letos nepřeplavat Atlantik? Vidím v tom skvělou příležitost, jak zvýšit u veřejnosti povědomí o prospěšnosti tohoto sportu,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík (KDU–ČSL).

Otázkou zůstává, jak dlouho akce potrvá. Vzdálenost z irského Dooagh do kanadského St. Lewis je 2.990 km.

„Pokud by se nám povedlo do akce zapojit deset bazénů po čtyřech drahách, mohla by být čistá délka plavání bez prostojů zhruba 24 hodin. S velkou rezervou lze odhadnout, že kanadských hranic by mohli plavci dosáhnout za dva dny. Zapojit bychom chtěli více než deset tisíc plavců a některé bazény můžeme mít otevřené celou noc. Tuto akci chápu jako rekreační aktivitu. Nejde o rychlost, ale o zapojení veřejnosti. Bude to velká propagace rekreačního plavání a věřím, že i města Brna,“ uvedl radní města pro sport Jaroslav Suchý (KDU–ČSL).

Celkové náklady na akci nebudou velké, jelikož se do nich zapojí především sportoviště ve správě městské společnosti STAREZ-SPORT. Finanční prostředky tak poputují především na propagaci akce.

 

Zdroj: KDU-ČSL Brno

13. února 2018

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru