Problematické výstavbě na Plovdivské se chce MČ bránit, nabízí i jednání o zpětném odkupu nemovitosti

21. února 2017

Sdílejte s přáteli

Developer, který vlastní výměníkovou stanici a pozemky na Plovdivské, plánuje výstavbu. Ta se nelíbí místním obyvatelům ani představitelům MČ. KDU-ČSL navrhuje, aby město Brno odkoupilo nemovitosti a přeměnilo je na centrum volného času.

Od roku 2014 developer Půdy Brno, s.r.o. vlastní výměníkovou stanici a několik pozemků v MČ Žabovřesky v lokalitě Plovdivská. Aktuálně připravuje výstavbu bytového domu. Proti tomuto záměru se ostře postavili místní obyvatelé a negativní stanovisko má i radnice MČ.

„Stojíme na straně občanů a využijeme maximum prostředků k tomu, abychom stavbě zabránili. Jako účastník územního řízení již uplatňujeme námitky a v případě vydání rozhodnutí jsme připraveni podat odvolání a zvážit i případnou žalobu,“ popisuje stanovisko městské části místostarosta Filip Leder.

Pro budovu výměníkové stanice se nabízí jiné využití jako prostory pro volnočasové centrum Lata. To sdílí prostory s Waldorfskou školou, která potřebuje prostor pro rozšíření.

Waldorfská škola má již plné kapacity a pro její další rozvoj by využila prostory, kde sídlí volnočasové centrum Lata. To by mohlo získat prostory ve výměníkové stanici,“ upřesnil jednu z možností Petr Hladík, 1. náměstek primátora.

Městská část se snaží paralelně dosáhnout s investorem dohody. „Nabídli jsme i možnost odkupu výměníkové stanice i souvisejících pozemků od developera zpět. Tím by nedošlo ke zmaření jeho investice a město by získalo budovu do vlastnictví,“ dodává Leder.

21. února 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru