V MČ Brno-Bohunice budou rekonstruovat prostranství u OC Kavkaz

1. listopadu 2017

Sdílejte s přáteli

Jedno ze dvou klíčových míst v Brně-Bohunicích z pohledu frekvence pohybu lidí je prostranství u zastávky MHD Švermova. Stávající stav je velmi neutěšený. Chátrající obchodní centrum Kavkaz z počátku 80. let 20. století, posprejované, vzhledově nejednotné, rozpadající se dřevěné stánky, málo zeleně, žádné lavičky, neuspořádané kontejnery na tříděný odpad.

„Prostranství na ulici Švermova patří k nejfrekventovanějším v Bohunicích. Denně přes něj projdou tisíce lidí do práce, nedaleké školy, školky, na tramvaj, za sportem. Jeho podoba a stav je původní z doby výstavby sídliště“ řekl starosta městské části Ing. Antonín Crha (KDU–ČSL).

Celkové náklady na rekonstrukci jsou 8,5 mil. Kč. Městská část získala na akci účelovou dotaci 6 mil. Kč od města Brna. Projekt nového prostranství počítá s podzemními kontejnery na tříděný odpad, řadou laviček, sloupovými hodinami i větším množstvím stromů. Zcela náhodně se v místě rekonstrukce potkaly dva velké projekty. Kromě rekonstrukce prostranství totiž probíhá i rekonstrukce OC Kavkaz financovaná ze soukromých zdrojů.

„Původně jedno z nejméně přitažlivých míst v Bohunicích se během několika měsíců promění v jedno z nejhezčích míst, které bude lákat k posezení a odpočinku. Kombinace soukromých a veřejných prostředků se zde účelně doplní ku prospěchu všech obyvatel“, doplnil starosta městské části Ing. Antonín Crha (KDU–ČSL).

Práce na rekonstrukci prostranství začnou v měsíci listopadu a skončí na jaře příštího roku. Délka realizace se bude odvíjet od povětrnostních podmínek během zimy.

Zdroj: foto: mapy.cz

1. listopadu 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru