V Žabovřeskách vyroste nová sportovní hala

24. dubna 2017

Sdílejte s přáteli

Školní tělocvična na ZŠ Sirotkova je v nevyhovujícím stavu. Bude proto zbourána a na jejím místě vznikne víceúčelové tělovýchovné zařízení. Jedná se o největší investiční akci v Žabovřeskách v posledních letech. Cena nové sportovní haly je vyčíslena na necelých 60 milionů korun. Město Brno poskytlo na stavbu dotaci 40 mil. korun, zbývajících 20 mil. korun poskytne Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

V nové hale se budou nacházet dvě tělocvičny, menší tělocvična bude mít rozměry 20,5 x 16,5 x 3,5 metrů, větší tělocvična pak 29 x 16,5 x 6 metrů. Nad nimi se budou nacházet dvě učebny. Učební prostory lze složením jedné ze stěn proměnit v přednáškovou aulu s kapacitou pro sto osob.

„Jedna z tělocvičen bude uzpůsobena tak, aby splňovala oficiální parametry basketbalového hřiště. U obou tělocvičen také počítáme s kompletním zázemím (nářaďovny, šatny, posilovna). Přednáškový prostor nad sportovišti dotvoří moderní zázemí, které velkou měrou počítá i se sportovním vzděláváním. Stavba by měla být zahájena již v květnu letošního roku a v průběhu příštího roku by mohla být dokončena,“ přibližuje sportoviště místostarosta Žabovřesk Filip Leder.

Městská část Žabovřesky by na podobný projekt neměla potřebné finanční prostředky, proto se rozhodla požádat o dotaci město Brno.

„O vybudování moderní haly v Žabovřeskách jsem se velmi zasazoval. V Brně máme celou řadu významných sportovců, ale kvalita sportovišť je často tristní. Hala podobných rozměrů nebyla v Brně postavena patnáct let. Sportoviště pomůže výrazně zlepšit podmínky pro výuku tělesné výchovy, rozšíří prostor a možnosti pro brněnské sportovní kluby a také bude sloužit pro rekreační sportovní vyžití široké veřejnosti,“ pochvaluje si projekt první náměstek primátora Petr Hladík.

Žabovřeská radnice v posledních dvou letech investovala do vylepšení a zkvalitnění některých sportovišť. Příkladem může být hřiště u ZŠ na náměstí Svornosti, workoutové a fitness hřiště na Královopolské či streetballové hřiště na ulici Luční, které se bude slavnostně otevírat 3. května.

24. dubna 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru