V Žabovřeskách začala stavba tělocvičen

11. září 2017

Sdílejte s přáteli

Stavba za téměř 60 milionů korun měla začít letos na přelomu května a června. Na realizaci projektu se původně měly podílet město Brno a jeho městská část Žabovřesky ve výši 40 milionů korun a ministerstvo školství v objemu 20 milionů. V souvislosti s vyšetřováním ministerských dotací do sportu se letos na jaře situace zkomplikovala. Finance se nakonec našly díky dobré práci lidoveckých politiků.

Ministryně školství Kateřina Valachová v květnu před svým odstoupením pozastavila ministerské dotace. Stavba haly byla v ohrožení a město Brno na realizaci akce půjčilo 20 milionů korun.

„Situaci jsme vyřešili tak, že nám město bezúročně půjčí dvacet milionů. My o dotaci zažádáme znovu a peníze vrátíme,“ řekl místostarosta Žabovřesk Filip Leder. Že ale žabovřeská radnice s žádostí o dotaci znovu uspěje, nemá zaručené

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/zacala-stavba-sportovni-haly-v-zabovreskach-chybejici-penize-pujcil-magistrat-20170906.html

„Městská část těžce hledala další peníze a potřebovala výpomoc, než budou dotace z ministerstva školství restartovány. Navíc Brno ve své koncepci podporuje rozvoj sportu a trávení volného času mládeže. Hala při ZŠ Sirotkova je potřebná pro žáky i pro širokou veřejnost. Původní tělocvična byla zastaralá a nový projekt byl dobře připravený, proto jsme podnikli kroky k uvolnění této částky,“ zdůraznil 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Nové sportovní zařízení bude mít dvě tělocvičny se zázemím a posilovnu. Má být dokončeno ke konci července 2018. Žáci základní školy budou v mezidobí pro tělocvik využívat sportoviště Sokola Žabovřesky ve Wilsonově lese. 

11. září 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru