Ve městě Brně najdete lépe provozovny, kde jsou vodící a asistenční psi vítáni

10. ledna 2017

Sdílejte s přáteli

Řada tělesně nebo smyslově postižených lidí využívá služeb asistenčních a vodicích psů. Ze zákona mají tito psi povolen přístup do veřejných prostor, jako jsou úřady, restaurace, obchody a zdravotnická zařízení. Někteří provozovatelé o této zákonné povinnosti neví nebo nemají dostatečné informace. „Hledali jsme způsob, jak na možnost vstupu vodicích a asistenčních psů upozornit provozovatele i návštěvníky. Díky informačním nálepkám věřím, že se všichni, kdo se v Brně pohybují s jejich pomocí, budou cítit zase o něco lépe,“ komentuje snahu náměstek primátora Petr Hladík.

Ve městě Brně najdete lépe provozovny, kde jsou vodící a asistenční psi vítáni

Řada tělesně nebo smyslově postižených lidí využívá služeb asistenčních a vodicích psů. Ze zákona mají tito psi povolen přístup do veřejných prostor, jako jsou úřady, restaurace, obchody a zdravotnická zařízení. Někteří provozovatelé o této zákonné povinnosti neví nebo nemají dostatečné informace.

„Hledali jsme způsob, jak na možnost vstupu vodicích a asistenčních psů upozornit provozovatele i návštěvníky. Díky informačním nálepkám věřím, že se všichni, kdo se v Brně pohybují s jejich pomocí, budou cítit zase o něco lépe,“ komentuje snahu náměstek primátora Petr Hladík.

Odbor zdraví Magistrátu města Brna spolu se Školou pro výcvik vodicích psů Milana Dvořáka připravil nálepku, kterou je možné ve dvou velikostech umístit na vstupy do prostorů nebo areálů. Dále vzniklo i desatero správného chování při setkání osoby s vodicím nebo asistenčním psem, které bude k dispozici jako leták nebo v elektronické podobě. Jako související informace je distribuován i leták informující o stávající legislativě týkající se asistenčních a vodicích psů.

Známky i letáky je možné si vyzvednout na Odboru zdraví Magistrátu města Brna, Dominikánské nám. 3 v Brně. Od tohoto týdne budou pracovníci Odboru zdraví nálepky aktivně nabízet v centru města provozovatelům podniků k jejich označení.

10. ledna 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru