ZŠ Jana Babáka se dočkala nově zrekonstruované školní kuchyně

20. března 2018

Sdílejte s přáteli

Školní kuchyně, jejíž vybavení bylo zastaralé a opotřebované, dostala moderní gastrotechnologii odpovídající současným trendům. To si však vyžádalo i nezbytné stavební úpravy.

V rámci rekonstrukce, která byla zahájena v červenci 2017, byla z důvodu chybějící hydroizolace pořízena větraná podlaha, která zastaví vlhkost od země, dále výměna rozvodů v kuchyni, otopných těles včetně přívodů k nim a úpravy systému vzduchotechniky. To přineslo zmodernizování pracovních procesů, zvýšila se flexibilita i ekonomická úspora vaření. Společně s používáním konvektomatů tak bude zajištěno zdravé vaření s maximálním zachováním nutričních hodnot a poměru vitamínů a minerálů. Původní nevyhovující nákladní výtah pro transport pokrmů byl zbourán a nahrazen novým.

  Jsem rád, že se nám podařilo vše dotáhnout do zdárného konce. Celková investice ve výši 15 mil. Kč umožnila navýšit kapacitu obědů a vařit od 1. dubna rovněž pro pečovatelskou službu v Žabovřeskách. Novinkou je vaření ve víkendovém režimu, a to včetně diet. Spolupráce školní jídelny a pečovatelské služby nepochybně přinese zvýšení kvality stravy a možnost jejího pestřejšího výběru.

 

Zdroj: Filip Leder, 1. místostarosta MČ Brno-Žabovřesky

20. března 2018

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru