Bývalou mateřskou školu v Bohunicích přestaví na polyfunkční dům

8. listopadu 2017

Sdílejte s přáteli

Objekt bývalé mateřské školy na ulici Pod nemocnicí v Brně-Bohunicích, který posledních 15 let nabízel prostory soukromé vysoké škole AKADEMII STING, schválilo zastupitelstvo města Brna přestavět na moderní polyfunkční dům. Kromě obnovené školky zde vznikne 16 bytů s pečovatelskou službou a komunitní centrum. Stavební realizace zahrnující rekonstrukci budovy a nástavbu začne v příštím roce na podzim a dokončení je naplánováno na rok 2019. Brno za tento investiční záměr zaplatí 35 milionů korun.

   V přízemí objektu vznikne nová mateřská škola o jedné třídě. Tu prosadil bohunický starosta Antonín Crha.

   „Lidem v Bohunicích mateřská škola chybí, v letošním roce se narodilo o 30 dětí více, než je běžný průměr nově narozených dětí v Bohunicích. Rozhodujeme se tedy na základě relevantních dat, tak abychom zodpovědně předcházeli možným problémům s nedostatečnou kapacitou školek v naší městské části,“ uvádí Antonín Crha (KDU-ČSL).

   Kromě školky bude v přízemí vystavěno komunitní centrum se společenskými sály pro návštěvníky z řad široké veřejnosti.

   „Jedná se o multifunkční prostor pro vyžití obyvatel Bohunic, který reflektuje aktuální společenské potřeby,“ doplňuje první náměstek primátora města Petr Hladík (KDU-ČSL).

   Ve dvoupatrové nástavbě budou postaveny byty s pečovatelskou službou a zázemím pro pečovatele.

   „Jedná se o 16 bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk. Na patře bude i místnost s kuchyňským koutem a sociálním zázemím pro ošetřovatele. Vstupy do objektu budou samostatné a nebude zde samozřejmě chybět výtah,“ upřesňuje investiční záměr starosta Antonín Crha. „Jsem rád, že se na tento projekt našly peníze. V Bohunicích nám byty s pečovatelskou službou pro seniory scházejí,“ dodává Crha.

   „Byty s pečovatelskou službou jsou bezbariérové a jsou určeny částečně soběstačným seniorům, kteří občas potřebují pomoc pečovatele. Pečovatelé jim pomáhají v běžných a pravidelných činnostech. V současné době mámě v Brně 1000 bytů s pečovatelskou službou a zájem o ně narůstá. Chceme, aby senioři v našem městě měli přístup k bezbariérovému bydlení, a to nejlépe v lokalitě, kterou dobře znají,“ dodává Petr Hladík.

   Podle primátorova náměstka Brno plánuje v budování polyfunkčních domů pokračovat především v místech, kde se plánuje nová zástavba.

8. listopadu 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru