Děti ohrožené chudobou budou mít školní obědy zdarma i v MČ Brno-sever

25. ledna 2016

Sdílejte s přáteli

V základních školách, kde je zřizovatelem městská část Brno-sever, budou žákům, kteří jsou ohroženi chudobou, od počátku února poskytovány obědy zdarma.

„Dnešní doba je plná paradoxů. Jedním z mnoha je obrovské plýtvání jídlem na straně jedné a na druhé hladovění. V našich základních školách jsou desítky žáků, kterým rodiče neplatí oběd, nebo vůbec nedostanou svačinu,“ uvedl místostarosta městské části pro oblast školství Petr Hladík. Zároveň dodává, že se nejedná pouze o děti z tzv. vyloučené lokality. Mnohdy je totiž finanční situace tížívá především u rodičů - samoživitelů.

Do řešení problému se vložilo brněnské zastupitelstvo a na obědy pro tyto děti uvolnilo prostředky z rozpočtu města. „Finance budou směřovány přímo do škol, potažmo do školních kuchyní. Konkrétní žáky, kteří budou tímto způsobem od února zaopatřeni, vytipují na základě znalosti rodinné situace přímo jejich učitelé,“ přibližuje místostarosta Hladík.

Největší základní škola městské části Brno-sever v Merhautově ulici se zároveň přihlásila do projektu Jihomoravského kraje „Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou“. Ten je financován z fondů Evropské unie a rozbíhá se rovněž od počátku února.

Podle Ministerstva práce a sociálních věcí je v Jihomoravském kraji až 4922 dětí, které je možné do projektu začlenit. Přínosem bude kromě zabránění hladovění také podpora správných stravovacích návyků.

Autor: Mgr. Petr Hladík

25. ledna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru