Děti z Brna-severu se vracejí do opravených škol

11. září 2017

Sdílejte s přáteli

Vedení městské části Brno-sever přes prázdniny opravovalo školská zařízení za desítky milionů korun. Kromě škol se rekonstrukce dočkal také výtah v poliklinice na Lesné. Do své druhé etapy pak pokročila stavba Společenského centra v ulici Okružní, kde dochází k zateplení objektu a výstavbě únikového schodiště.

Letošní opravy se týkaly základních škol Blažkovy, Milénovy, Vranovské, Náměstí Republiky a mateřských škol Cacovické, Černopolní a Nejedlého. „Největší finanční náklady si letos vyžádala ZŠ Blažkova na Lesné, protože kromě vybudování nové moderní kuchyně jsme také přistoupili k rekonstrukci spojovacího krčku mezi budovami školy. Celkové stavební úpravy na této škole tak vyšly na necelých 12 miliónů korun,“ uvedla místostarostka MČ Brno-sever Miriam Kolářová.

Ke zbourání a postavení nového spojovacího krčku mezi budovami školy přistoupila radnice také v případě ZŠ Milénova. Na opravy škol přispívá významnou částkou také Magistrát města Brna, ve stoprocentní výši pak hradí opravy na MŠ Černopolní a MŠ Nejedlého.

„Jiným významným počinem je sanace vlhkosti na základní škole Náměstí Republiky. Sanací se vyřeší velmi problematická vlhkost ve sklepní části budovy, která nedovolovala tyto prostory využívat. Po opravě zde budou mít děti nové šatny, kompletně budou práce na této budově dokončeny koncem září“ přiblížila rekonstrukci Kolářová.

Celkové opravy škol v městské části vyjdou přibližně na 40 milionů korun. Na Brně-sever je plánována také rekonstrukce polikliniky Lesná. Ta odstartovala modernizací výtahu a tento týden bude vybrán zhotovitel na další stavební úpravy, které by mohly začít na přelomu listopadu a prosince letošního roku.

„V naší městské části se soustředíme na to, aby se všem generacím žilo lépe. Proto chceme mít prostředí našich škol a polikliniky příjemné a moderní. Investujeme také do společenských a kulturních center. V ulici Okružní nám již funguje Family a Senior Point a dobíhají zde poslední stavební úpravy, které budou dokončeny koncem listopadu. Na Musilově ulici zase plánujeme novou pobočku knihovny Jiřího Mahena,“ shrnuje investiční akce Kolářová.

11. září 2017

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru