Informace o brněnských sportovních klubech a sportovištích budou přehlednější. Vzniká nový webový portál.

18. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

V současné době existuje prezentace sportů na stránkách www.brno.cz, která ale není úplná a neplní svou funkci. Proto vznikla myšlenka, aby všechna brněnská sportoviště a kluby byly na jednom místě.

„Portál s názvem www.kamzasportemvbrně.cz  je připravený a spuštěn bude 19.4.2016 v 15:00 hodin.  Osloveny byly všechny kluby, kterým MMB dává finanční dotace a máme na něj kontakt. Pokud ale bude zájem i ze strany dalších klubů, získají od nás přístupové údaje a heslo. Pak si mohou vše sami upravovat a vkládat i fotografie,“ uvedla Klára Liptáková, 1. náměstkyně primátora města Brna.

Informace na portálu budou velmi přehledné, návštěvník získá mapový náhled, který je o daném sportu bude konkrétně informovat. Vyhledávat může buď podle klubu, nebo podle sportoviště. Mapa pak nabídne přehled o tom, kde se který sport na území města Brna realizuje.

„Prezentace je pro všechny zdarma. Momentálně je na stránkách registrováno 62 sportů, 286 sportovišť a 313 klubů. Stačí zvolit sport, vybrat místo a pak už jen vyrazit,“ doplnila náměstkyně Liptáková.

Aplikace je velmi jednoduchá a přístupná pro všechny. Zásadní bylo také, aby se podařilo na portál dostat všechny subjekty, které se sportem zabývají, včetně těch, kteří provozují např. malá fitnes centra nebo jiné komerční sportovní aktivity. Občan tak dostane komplexní seznam o sportovních aktivitách v jeho nejbližším okolí, ale také třeba v místě jeho pracoviště, atd.

„Do budoucna plánujeme zavést ještě další dvě novinky. Jednak by z portálu mělo být zřejmé, jakou finanční podporu ze strany MMB dostávají a za jaké časové období. A pak také chceme zavést přehledný kalendář sportovních akcí,“ uzavřela náměstkyně Liptáková.

 

Zdroj: KDU-ČSL

18. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru