Žebětínští budou mít lepší dopravní spojení s okolními obcemi

29. ledna 2018

Sdílejte s přáteli

Milovníci cyklistiky a turistiky se mohou těšit na novou stezku. Ta propojí brněnské městské části Bystrc, Žebětín a Kohoutovice. Jedná se o projekt, který dostal nejvíce hlasů veřejnosti v rámci participativního rozpočtu. Na své si však přijdou i řidiči. Žebětínští zastupitelé odsouhlasili záměr vytvoření východního obchvatu Žebětína, který vyvede dopravu z obce na její okraj.

Cyklistická stezka povede od křižovatky ulice Kohoutovická s komunikací vedoucí k penzionu Eliot až po stávající cestu v oboře Holedná. Trasa bude měřit 2,2 kilometru.

„Plánovaná stezka bude pro mnoho lidí z Kohoutovic, Žebětína a Bystrce cílem jejich aktivního odpočinku. Nyní jsme ve fází zpracování projektu, do kterého je zahrnuta také možnost výsadby stromové aleje, bezpečnostní průzkum mostu pod Starou dálnicí nebo návrh vstupní brány do Obory Holedná. Projekt by měl být hotový do konce tohoto roku,“ uvedl radní města Brna pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Druhým počinem, který zpříjemní přepravu žebětínským obyvatelům je východní obchvat obce.

„V současnosti jsme ve fázi, kdy jsme schválili investiční záměr první etapy. Obchvat povede v úseku od křížku u odbočky z ulice Kohoutovické k chatám po křižovatku ulic Hostislavova a Chrpova včetně kruhového objezdu. Od obchvatu si slibujeme vevedení automobilové a tranzitní dopravy z obce. To bude mít kladný dopad na čistotu životního prostředí, bezpečnost i snížení hluku v obci,“ uvedl starosta Žebětína Vít Beran.

Projektová dokumentace na cyklostezku bude stát 700 tis. korun. Východní obchvat Žebětína by měl podle investičního záměru vyjít na 83 milionů. V letošním roce bude obchvat vyprojektován a radnice také začne vyjednávat o výkupech potřebných pozemků.

29. ledna 2018

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru